Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rekonstrukce Panelových domů


Rekonstrukce panelových domů

Problematika životnosti stavebních konstrukcí se týká také panelových domů. Pokud panelový dům začíná vykazovat známky opotřebení, doporučujeme zabývat se jeho rekonstrukcí. Rekonstrukce panelového domu pomůže vyřešit nejen nový vzhled, ale také řadu problémů vzniklých kvůli opotřebení.

Výhody revitalizace

snížíme

náklady vynakládané na údržbu

zvýšíme

hodnota objektu

vytvoříme

příjemné prostředí a klima

zabráníme

úniku tepla z domu

Co všechno rekonstrukce zahrnuje?

Součástí rekonstrukce panelových domů by mělo být i jejich zateplení. Jeho pomocí zateplení lze významným způsobem snížit únik tepla a zvýšit životní úroveň uživatelům bytových jednotek. V průběhu rekonstrukce se také provádí sanace narušených panelových spojů, rekonstrukce skladeb podlah na lodžiích, výměna výplní okenních a dveřních otvorů, zábradlí či výměna výtahů.

Po celkové revitalizaci panelového domu nebo domu naše společnost provádí terénní úpravy u paty domu, součástí prací často bývají i nové vstupy (schodiště, můstky) do domu. Nově jsou u vchodů do objektů zastřešení nad vstupy z ocelové nebo hliníkové konstrukce, které se vyrábí v naší kovovýrobě. Součástí výměny portálů (vstupních dveří) jsou v případě přání investora instalace poštovních schránek a výměna zvonkových tabel.

Nejčastější závady panelových domů

U panelových domů vyžadujících nutně rekonstrukci se objevují závady, které je nutno opravit. Mezi nejčastější patří především:

  • statické poruchy a trhliny v panelech
  • špatné těsnění mezi nimi
  • pronikání vlhkosti
  • špatná tepelná izolace
  • netěsnící střešní plášť a zatékání do něj
  • velká tepelná prodyšnost
  • koroze konstrukcí
  • a mnoho dalších defektů

Rekonstrukce střech

U panelových domů je nefrekventovanějším defektem zatékání plochými střechami. V dnešní době již existují materiály pro střešní konstrukce s výrazně lepšími vlastnostmi a vyšší životností než v době jejich stavby. Obavy z rekonstrukcí plochých střech a změn jejich tvarů nejsou na místě. 

U střech se spádovými vrstvami tvořenými dřevěnými konstrukcemi a bedněním jsou viditelné časté následky předchozích zatékání a proto se musí opravovat. Konkrétní rozsah a řešení opravy střechy je součástí přípravných projektových prací podpořené výsledky pomocí provedených sond.

Zeptejte se nás

Reference

Revitalizace panelového domu v Plzni Lochotíně

Předmětem komplexní revitalizace panelového domu Manětínská 29-35 v Plzni bylo provedení zateplení obvodové fasády domu, rekonstrukce a zateplení střechy objektu, netradiční řešení rekonstrukce...

Termín:04/2011 - 08/2011
Lokalita:Plzeň, Manětínská 29
Typ reference: Zateplení

Revitalizace panelového domu v Ostrově

Předmětem díla byly VKZS fasád, zateplení střešní kce, vnitřní úpravy domů v Ostrově, Lidická 1295 a 1296. Další reference na zateplení Karlovy Vary

Termín:09/2010 - 04/2011
Lokalita:Ostrov, Lidická 1295, 1296
Typ reference: Zateplení

Rekonstrukce střešního pláště panelového domu, Poštovní 474 - 475 Kaznějov

Předmětem této akce bylo provedení nové izolace střešního pláště bytového domu včetně tepelné izolace.

Termín:03/2016 - 05/2016
Lokalita:Poštovní 474, Kaznějov
Typ reference: Rekonstrukce
Zobrazit všechny reference

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek