Vyberte si, co potřebujete


úvodní Termografie budov


Měření termokamerou Testo 870-2

TESTO 870-2 je kvalitní a spolehlivá termokamera vytvářející velmi ostré a detailní infračervené snímky. Analýzou pořízených snímků lze správně nadimenzovat a realizovat tepelné izolace opláštění. Termokamera TESTO 870-2 v termografické analýze staveb znázorní povrchové vlhkosti a lokalizaci plísní v budovách, a to přímo na displeji této kamery.

Termokamera Testo 870-2

Termokamerou Testo 870-2 lze detekovat a analyzovat:

  • různé netěsnosti
  • škody způsobené vlhkostí (např. mokré zdi)
  • výskyt plísní
  • výskyt tepelných mostů
  • ostatní stavební nedostatky

Díky včasné detekci těchto defektů lze následně zajistit kvalitu staveb a co nejdříve provést potřebná opatření k nápravě.

Měření úniku tepla

Termografická měření úniku tepla jsou mezi lidmi čím dál více žádaná, neboť pomáhají při analýze pláště budov, a to z hlediska energetické efektivity. Jinými slovy, díky tomuto měření je možné odhalit energetické ztráty, které jsou způsobené špatným využitím energie a na základě toho to změnit.

Analýza pláště budovy

Analýza budovy pomocí termokameryDíky infračervené technologii lze rychle a snadno zjistit nejen energetické ztráty při vytápění a klimatizování budov, ale díky vysokému teplotnímu rozlišení termokamery Testo se ukáže také nedostatečná izolaci a případné tepelné mosty u pláště budovy.

Termokamera Testo se perfektně hodí pro měření a dokumentaci energetických ztrát u venkovních oken, dveří, žaluzií, výklenků pro radiátory, střešních konstrukcí nebo dokonce celých plášťů. Díky kameře je možné provést kompletní diagnostiku a na základě výsledků pak přistoupit ke zlepšení.

Snímek je možné pořídit i u větších budov, které při termografii kladou zvláštní požadavky. Díky panoramatickému snímku je možné získat potřebný přehled a pouze jediným pohledem upozornit na možnosti zvýšení energetického výkonu. Více snímků pořízených z malé vzdálenosti lze spojit do jednoho, a tak přehledně rozpoznat nerovnoměrnosti teploty na celé ploše budovy.

Vyhledání netěsností

Termokamera Testo dokáže vyhledat netěsná okna či nedostatečnou izolaci, které mají za následek průvan, zvýšené ztráty tepla a tím i zvýšení nákladů na energie. Díky objevení netěsností můžete tato závadná místa odstranit a snížit výrazně celkové náklady za energie.

Zjištění úniků u střešní konstrukceZjištění úniků u střešní konstrukce

Termokameru lze využít i u střešní konstrukce, díky níž lze lokalizovat provlhlé oblasti. Při tomto použití zobrazí přesně místa s uzavřenou vlhkostí nebo poškozenou izolací.

Nalezení tepelných mostů či plísní

Termokamera Testo 870-2 dobře poslouží při hledání tepelných mostů či plísní, se kterými jsou spojena zdravotní rizika obyvatel. Termokamera při hledání výskytu plísní následně vypočítá hodnotu relativní vlhkosti povrchu, a to pomocí externě naměřené okolní teploty, vlhkosti vzduchu a povrchové teploty. Díky tomu displej zobrazí místo napadené plísní červenou barvou.

Vytápění a instalace

Pokud máte v plánu instalovat do prostor topení, klimatizaci či ventilaci, pak to kontrolujte pomocí termokamery. Díky jednomu pohledu do kamery lze zjistit teplotní odchylky. Pokud již máte nainstalováno ve svém interiéru podlahové topení, pak jej pomocí bezdotykové termografie můžete jednoduše prohlédnout, prověřit a zkontrolovat.

Neváhejte a nechte si rychle a efektivně vyhledat různé stavební závady s termokamerou Testo. Kamera je zejména vhodná k prokázání kvality či k provedení nutných stavebních opatření. 

Zeptejte se nás

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek