Vyberte si, co potřebujete


úvodní Zateplení Podkroví


Zateplení podkroví

Máte dům s nepoužívanou půdou, kterou chcete předělat na obytné prostory? Pak je dobré ho kromě rekonstrukce podkroví také důkladně zateplit.

Podkroví je prostor přímo pod střechou, to znamená, že je kvůli velkému povrch střechy vystaven teplotním rozdílům. Aby v podkroví byla zajištěna příjemná teplota během letních i zimních měsíců, je potřeba podkroví zateplit tak, aby odráželo vnitřní teplo zpět a nepouštělo zimu zvenčí.

Proč zateplit podkroví?

zabrání se

vysokým únikům tepla

sníží se

náklady za energie

vznikne

nový bytový prostor

vytvoří se

příjemné klima

Problémy s tepelnými mosty

Tepelné mosty jsou místa, kde dochází ke zvýšeným únikům tepla z vytápěného prostoru. V praxi jsou tepelnými mosty chladnější místa interiéru a teplejší místa v exteriéru. Tato místa mohou za to, že dochází k výrazným tepelným ztrátám, což má za příčinu růst nákladů za vytápění. Tepelné mosty jsou také důvodem zvýšené koncentrace vlhkosti. To vede ke vzniku plísní, nižší životnosti stavebních prvků a konstrukcí. Odstraněním tepelných mostů můžete ušetřit až 50 % tepelných energií.

Využité technologie

U zateplení podkroví či zateplení půdy využíváme všech dostupných technologií včetně foukané izolace nebo nadkrokevních izolačních vrstev. V případě celkové rekonstrukce střešního krovu, zateplení střechy, nebo nové střešní nástavby spolupracujeme s osvědčenými tesaři. Práce provádíme podle vašeho projektu, nebo zajistíme projektanta, včetně statického posudku a architektonického řešení.

Nezapomeňte na okna

Zateplení podkroví je nutné doplnit o okna s izolačními skly, aby se riziko energetických ztrát snížilo na minimum. Oknem může unikat až 40 % tepelné energie. Největší vliv na to má zvolené prosklení, které tvoří největší část plochy okenního otvoru. Nejúspornější typy prosklení jsou izolační trojskla vyplněná argonem nebo kryptonem.

Máte dotaz k zateplení podkroví?

Reference

Zateplení ZŠ, sport. haly a školní jídelny Záboří

Předmětem této stavební zakázky bylo kompletní zateplení obvodových plášťů jednotlivých budov areálu základní školy, zateplení střech, výměna okenních a dveřních výplní otvorů a další stavební úpravy.

Termín:10/2015 - 03/2016
Lokalita:Záboří 105, 387 34 Záboří
Typ reference: Zateplení

Zateplení objektu 49. MŠ, Puškinova ul. Plzeň

Předmětem této stavební akce bylo zateplení obvodového pláště budovy mateřské školky v centru města. Další reference na zateplení Plzeň

Termín:11 - 12/2015
Lokalita:Puškinova 5, Plzeň
Typ reference: Zateplení

Zateplení štítů a rekonstrukce fasády bytového domu Školní 1351 - 1353, Tachov

Předmětem této realizace bylo zateplení štítů bytového domu pomocí kompletního systému VKZS a kompletní rekonstrukce jeho fasády.

Termín:06/2016 - 06/2016
Lokalita:Školní 1351, Tachov
Typ reference: Zateplení
Zobrazit všechny reference

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek