Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Co je developerský projekt?


Co je developerský projekt?

Developerský projekt může být chápán jako investiční záměr na výstavbu nemovitosti s cílem jejího pronájmu nebo prodeje. Jedná se především o výstavbu bytových domů a rodinných domů, ale i o výstavbu komerčních prostor nebo budov občanské vybavenosti. Za developerský projekt lze považovat i koupi existující nemovitosti se záměrem její rekonstrukce či modernizace, opět s předpokládaným prodejem či pronájmem. 

Pojem developerský projekt

Prodej nebo pronájem nové nebo zrekonstruované budovy třetím osobám je klíčové pro označení “developerský projekt”. Pojem se tedy netýká budov, které podnikatelé budují pro své potřeby. 

Hlavní fáze developerského projektu

Výběr lokality

  • Pro prodej nebo pronájem postavené budovy je důležitý výběr místa, jedná se především o lokalitu, dopravní dostupnost, technickou infrastrukturu, občanskou vybavenost, okolní přírodu a cenu.

Výběr projektanta

  • Projekt budovy a technické specifikace jsou založeny na výběru projektové kanceláře, která projekty bytových domů nebo jiných nemovitostí navrhne. 

Schválení stavby

  • Developerské projekty se samozřejmě neobejdou bez stavebních a právních procesů schvalování projektové dokumentace, stavebního povolení a dalších podkladů pro výstavbu. 

Financování 

  • Financovat výstavbu lze několika způsoby, nejčastěji se setkáváme s vlastními zdroji developera, využitím hypotečního úvěru nebo spolupráce se soukromými investory.

Výstavba

  • Po schválení všech dokumentů a získání potřebných financí následuje samotná výstavba, která zahrnuje vybudování technické infrastruktury a následně samotnou výstavbu.

Ukázky developerských projektů - naše projekty

Developerské projekty bytových domů

Developerské projekty rodinných domů

 

Zeptejte se nás

 

Zajímají vás naše developerské projekty? Napište nám.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů.

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek