Vyberte si, co potřebujete


úvodní Novinky Zateplení 1. ZŠ v Hořovicích


Zateplení 1. ZŠ v Hořovicích

04.09.2015

1. ZŠ Hořovice bude komplet zateplena do konce listopadu

Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Marta ŠeVac   
 

Zástupce ředitelky 1. Základní školy Hořovice Radek Šumera. Foto: Naďa Kolenská.Toto ujištění se nám opakovaně dostalo od stavbyvedoucích Antonína Holého a Jakuba Lišky a jednatele firmy MIRAS s.r.o. Plzeň Michala Fictuma, která pro město Hořovice realizuje zakázku zateplení 1. Základní školy Hořovice.

V úterý 18. srpna jsme měli možnost se zúčastnit kontrolního dne stavby. Za investora, tedy město Hořovice, se zúčastnil z odboru technického a dopravního David Grunt a za stavební dozor Karel Pelikán. Vedení školy zastupoval zástupce ředitelky Radek Šumera.

Pan David Grunt nám sdělil, že kontrolní dny jsou každé úterý, vždy se udělá zápis do stavebního deníku, co je potřeba udělat, dokončit, opravit atd. A další týden se kontroluje, zda byly úkoly uvedené v zápisu splněny.

Vnitřní práce by měly být dokončeny tak, aby škola stihla udělat konečný úklid a připravit vše na vyučování.

Podívali jsme se do pavilonu č. 5, kde jsou hotovy vnitřky, tzn. výměna oken a začištění, ale také střecha a fasáda. Na pavilonu č. 5 už chybí jenom jedna strana fasády. Největší dokončovací práce čekají na firmu v pavilonu č. 4, kde je nutné udělat střechu a nejsou dokončeny práce na výměně oken ve spojovací chodbě, kde ještě pod okny chybí osazení sádrokartonu.

Jednatel pan Fictum nás ujistil, že vše v zápisu ve stavebním deníku z minulého kontrolního dne je hotovo. Jednalo se o drobné dokončovací práce, např. seřízení oken, začištění spár, výmalby.

Ve škole kromě zedníků pracují také podlaháři z firmy Lumír Kovanda z Hořovic, kteří v chodbách mění podlahovou krytinu. Toto je však investiční akce školy. Zástupce ředitelky pan Šumera nám také řekl, že některé třídy bude nutné vymalovat, protože se malují každé 4 roky. Letos se to kvůli zateplování nestihlo, takže malíři nastoupí o podzimních prázdninách.

Marta ŠeVac

»zpět do archivu novinek

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek