Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Proč zateplovat bytový nebo panelový dům?


Proč zateplovat bytový nebo panelový dům?

K zateplení bytového domu přistupují majitelé domů z různých důvodů. Ať už jde o jakýkoliv důvod, vězte, že zateplení budov je dobrou investicí, která se vám později vrátí buď na základě výrazného snížení energií nebo na zvýšení hodnoty celé nemovitosti.

Snížení energetické náročnosti

Hlavním důvodem, kvůli kterému mnoho majitelů domů nebo společenství bytů přistupuje k zateplení domu, je snížení energetické náročnosti. V domácnostech se spotřebuje až 75 % energie, která připadá právě na vytápění. Díky zateplení lze tyto náklady za energie výrazně snížit.

Na to navazuje další důvod, který souvisí s životností domu. Pokud se stavba zateplí, pak se prodlouží jeho celková životnost. Na stavbu totiž působí neustálé klimatické změny a měnící se teplota po celý rok a to v rozsahu až 80 °C.

Zabránění vzniku trhlin

Díky zateplení nemovitosti lze předejít trhlinám, které vznikají kvůli tepelné roztažnosti materiálů. Jinými slovy, ke vzniku trhlin dochází kvůli střídání teplot nejen v průběhu roku, ale také ve dne i v noci.

Zateplení může také zabránit korozi a zatékání do skladby fasády, zdiva, podlah balkónů atd. V případě instalace u panelových domů zateplení dokáže definitivně vyřešit problematiku spár mezi panely.

Jediná návratná investice

Všechna jiná řešení – opravy opadané omítky, nový nátěr fasády atd. zamezí další destrukci a zlepší vzhled, ale nevrátí se vám ani jedna investovaná koruna! Efekt zateplení panelových domů i bytových domů je jediný, který najdete na konečném vyúčtování za energie.

Zateplení rodinných domů je první krokem k výraznému snížení energetické náročnosti domu. Aby se dostavilo očekávané snížení poplatků za energie, musí být zvolený kvalitní materiál a také musí být precizně odvedená aplikace a následná práce. Nechte si zateplit dům do nás a začněte šetřit za energie.

Zeptejte se nás

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2022 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek