Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Odstranění vlhkosti a plísně zdiva


Odstranění vlhkosti a plísně zdiva

S vlhkostí a plísněmi se setkává skoro každá domácnost a nezáleží na druhu stavby, rozhodující nejsou ani použité stavební materiály nebo konstrukce stavby. Vlhkost je nejvíce ovlivněna prostředím a následně použitými sanačními prostředky.

Vzlínající vlhkost

Vlhkost zdiva a stavebních materiálů je nejčastěji způsobena vzlínající vlhkostí zdiva. Ta vzniká tak, když se zemní vlhkost kvůli kapilární elevaci vzlíná zdivem směrem vzhůru do stavby. Pokud je stavba a zdivo správně odizolováno nic takového se dít nebude.

Problém především u starších staveb bývá, že izolace chybí nebo byla provedena nekvalitně nebo nedostatečně. Řešením jak se zbavit vlhkých zdí, je provést kvalitní hydroizolaci nebo opravit poškozenou vodorovnou či svislou izolaci proti vlhkosti obvodového zdiva. Ideální příležitost se nabízí při rekonstrukci budovy.

Mokré skvrny a ohrožené zdraví

Vlhkost v domě má vliv jednak na životnost stavby, její vzhled ale také na zdraví obyvatel. Vlhké zdi jsou ideálním prostředím pro vznik plísní. Plísně způsobují alergie a dýchací problémy. Alarmujícími znaky jsou mokré stěny a solné květy na stěnách. V takovém okamžiku jsou na řadě sanační opatření.

Musíte odhalit příčinu vlhkosti zdiva

Není pravidlem, že za vlhkost v domě vždy může zemní vlhkost nebo vlhkost podloží. Může se jednat o vlhnutí z důvodu poškození rozvodů vody, topení nebo kanalizace. Při hledání příčiny rozhodně zkontrolujte napojení okapů a svodů dešťové vody a kanalizace. Většinou se nejedná pouze o jednu příčinu, ale jejich kombinaci.

Jak bojovat s plísní?

Základním krokem při odstranění vlhkosti zdiva je použít fungicidní přípravek pro odstranění plísní. Ty se prodávají ve formě spreje. Tím stačí postižené místo a jeho okolí postříkat přes tkaninu. Tkanina zabrání uvolnění škodlivých spórů plísně. Důležité je postiženou malbu poté odstranit a stěnu opatřit novým nátěrem, který ji bude chránit a zabraňovat vzniku nových plísní. Na již vzniklé skvrny se používá překrývací nátěr. Díky nátěru zmizí nevzhledné mapy na stěnách.

Tradiční řešení odstranění vlhkosti zdiva

Mezi klasické způsoby, kterými se nejčastěji odstraňuje vlhkost zdiva, jsou mechanické zásahy do stavebních konstrukcí. Mezi takové patří podřezání zdiva, dodatečné vkládání izolace a realizace nové hydroizolace podlah a nové betony. Nevýhodou mechanického řešení je finanční náročnost a často omezení provozu budovy. Každá metoda je vhodná pro jiný typ zdiva a spáry. Mnohdy je použití mechanických zásahů nemožné z důvodu statiky domu.

Moderní způsoby

Mezi moderní způsoby patří nízkotlaková injektáž, díky ní se do zdiva dostane dodatečná hydroizolační vrstva, která vlhkost ze stěn odstraní trvale. Obrovskou výhodou této metody je její univerzálnost. Hodí se pro všechny druhy vyzdívky.

Dodatečná hydroizolační vrstva se do zdiva aplikuje vstřikováním kapaliny bez rozpouštědel a ta pro zemní vlhkost vytvoří účinnou zábranu. Zdivo je vrstvou naplněno rovnoměrně. Injektáž je možné provádět zvenčí obvodových stěn, z interiérové strany i sklepa.

Zbavíme vás vlhkosti jednou pro vždy

Zbavte se vlhkosti jednou pro vždy. Provedeme účinná opatření, která odstraní vlhkost natrvalo. Kontaktujte nás přímo na telefonním čísle 377 828 417 nebo pošlete dotaz přes kontaktní formulář.

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů.

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2022 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek