Vyberte si, co potřebujete


úvodní Zateplení Kontaktní zateplení systémem ETICS


Kontaktní zateplení systémem ETICS

Vnější kontaktní zateplovací systém, mezinárodně označovaný zkratkou ETICS, patří k nejrozšířenějším technologiím zlepšujícím tepelně-technické parametry obvodových plášťů budov.

Jde o nejvíce rozšířený způsob zateplení, kdy je izolant přilepen k podkladu a následně ukotven hmoždinkami. Na samotný izolant se pak nanese stěrková omítka se ztužující síťkou. Pro kontaktní zateplení se jako izolant nejčastěji používá:

  • fasádní polystyren
  • desky nebo lamely z minerálních vláken
  • materiály na bázi polyuretanu (PU) a polyisokyanurátu (PIR)

Zásady provádění systémů ETICS jsou stanoveny technologickým předpisem výrobce a normou ČSN 73 2901. Montážní návod se však u jednotlivých systémů a výrobců liší, proto je nutno vždy postupovat podle zvoleného konkrétního zateplovacího systému.

Přednosti kontaktního zateplení

Jeho největším přínosem je nízká cena bez absence tepelných mostů v izolaci. Vnější kontaktní zateplení lze využít i na poměrně členité plochy, na izolant je možné rovněž přilepit i drobnější tvarované prvky (římsy, pilastry atd.). Díky tomu si mohou domy i po provedení zateplení zachovat stejný vzhled jako před ním. Zákazníci mají k dispozici velký výběr omítek v mnoha barvách s různými strukturami povrchů (např. hladký, škrábaný).

V případě, že vás kontaktní zateplení zajímá a přemýšlíte o něm, pak nás neváhejte kontaktovat. Jakékoliv dotazy vám rádi zodpovíme a rovněž poradíme, zda je vaše stavba pro kontaktní zateplení ideální.

Zeptejte se nás

 miras@mirascz.eu

 377 828 417

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek