Vyberte si, co potřebujete


úvodní Sanace Reprofilace sanovaných částí konstrukce


Reprofilace sanovaných částí konstrukce

Betonové a železobetonové konstrukce jsou vytvořené často kombinací různých materiálů. Kovová kostra bývá zalita betonovou směsí, jejímž pojivem je cement a plnivem štěrkopísek. Z důvodu použití různých materiálů může dojít k praskání betonu, vzniku smršťovacích a statických trhlin v konstrukci a obnažení kovové výztuže.

Při vzniku těchto defektů doporučujeme reprofilaci. V případě, že reprofilace sanovaných částí konstrukce nebude provedena, může dojít k rozšíření rozsahu trhlin a tím ke snížení pevnosti betonové konstrukce nebo dokonce k havárii.

Reprofilace zahrnuje následující:

  • vložení nových výztuží
  • oprava poškozených míst pomocí příložek výztuže a sanačních hmot
  • znovuobnovení pevnosti betonu

Překlenutí se provádí tak, že se vytvoří v konstrukci drážky pro vložení nové výztuže a tyto jsou zafixovány slepením nebo zalitím speciální opravnou směsí určenou pro reprofilaci betonových konstrukcí.

U čeho se reprofilace dělá?

Reprofilace se provádí nejčastěji u balkonů, teras nebo betonových podlah, a to zejména kvůli jejich neustálému vystavení klimatickým podmínkám, statickému a mechanickému zatížení. V případě zájmu o reprofilaci a sanaci poškozených částí betonových konstrukcí nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře nebo na telefonním čísle 377 828 417.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek