Vyberte si, co potřebujete


úvodní Sanace Hydrofobizace


Hydrofobizace

Pokud investor požaduje zvýšenou odolnost fasády vůči nepříznivému počasí a častým dešťům, je vhodné provést hydrofobizaci povrchu fasády, která jej ochrání před vzlínající vodou. Tento způsob ochrany konstrukce fasády vytvoří izolaci, která do ní zamezí přístupu vody bez dalších negativních následků jejího působení (ztráta původní barvy, vznik map a fleků či popraskání omítky).

Hydrofobizaci lze provádět u různých povrchů - např. na omítkách fasád, přírodních či umělých kamenech, na stěnách, podlahách. Důležité je, aby tato izolace velmi dobře odpuzovala vodu, spolu s dalšími rozpustitelnými nečistotami.

Proč provést hydrofobizaci?

sníží se

kapilární nasákavost

zabrání se

vymývání barvy fasády

prodlouží se

životnost fasády

zabrání se

vzniku skvrn od soli

Posouzení povrchu

Před aplikací je nutno posoudit vhodnost provedení hydrofobizace s ohledem na konkrétní stavbu a uskutečnit pečlivý výběr nejvhodnějšího materiálu. Tento postup je ve většině případů zcela bezproblémový, potíže však mohou nastat při schvalování vhodných technologií u památkově chráněných objektů.

Přínos hydrofobizace fasádě

Jak už bylo výše zmíněno, ošetřený povrch neprochází během srážek barevnou změnou běžně viditelnou u všech nasákavých materiálů, jejichž povrch při navlhnutí ztmavne a po oschnutí opět zesvětlá. Tento, pro někoho bezvýznamný, proces však neznamená pouze změnu barvy, ale také cyklické vymývání pojiv, rozvolňování částic stavebního materiálu a trvalé zanášení atmosférických nečistot. Těmto efektům lze zabránit hydrofobizací, kterou naši společnost provádí.

Zeptejte se nás

 miras@mirascz.eu

 377 828 417

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek