Vyberte si, co potřebujete


úvodní Sanace Dodatečná hydroizolace


Dodatečná hydroizolace

Využijte svůj suterén maximálně a proměňte ho v obytný prostor. Ze sklepa nebo garáže se tak může stát relaxační místnost, dílna pro kutila nebo sportovní místo. Pro změnu suterénu je důležité podniknout určité kroky a opatření, která vytvoří suchý prostor vhodný pro zdravé a kvalitní obývání. Jedním z kroků je právě dodatečná hydroizolace.

Co je dodatečná hydroizolace?

Dodatečná izolace se využívá k izolaci spodních staveb, základů starých domů a sklepů. Ochrání stěny a zdi před zemní vlhkostí, tlakové vodě ale také průnikům radonu do domu, který je ve větším množství zdraví škodlivý.

Proč se zbavit vlhkosti?

zabrání se

vzniku plísní

vytvoří se

zdravé klima

předejde se

ničení nábytku a vybavení

odstraní se

nevzhledné mapy a skvrny na zdech

Jaké mohou být zdroje vlhkosti?

Důvodů, proč do našich domů vniká vlhkost je několik. Nejčastějšími důvody jsou, že vlhkost proniká zvenčí z půdy nebo z tlakové podzemní vody s vysokou hladinou. Oba tyto důvody vyžadují náročná řešení. Méně závažné důvody jsou pak:

  • prasklé vodovodní nebo kanalizační potrubí,
  • nevhodně odváděná dešťová voda,
  • vlivem nedostatečné tepelné izolace (voda kondenzovaná).

Zbavíme vás vlhkosti jednou pro vždy

Nejrozšířenější metodou sanace vlhkého zdiva je vkládání dodatečné izolace, pásů, desek, fólií nebo plechů. Obecně se tak dá říci, že vše funguje na principu vkládání hydroizolační clony, která zabrání dalšímu pronikání a šíření vlhkosti.

Všechny výše zmíněné metody se dají použít při zvýšené vlhkosti, tedy při vlhkosti zdiva 4,0 % < w < 7,5 %. Vždy se jedná o radikální zásah do stavebních  a ve většině případů také nosných konstrukcí. Vždy tak při naší práci konzultujeme zásah se statikem.

Podle rozsahu, stavu objektu a dalších faktorům volíme nejvhodnější metody, které dosáhnou maximálního účinku a vy se tak definitivně zbavíte zdraví škodlivé nadměrné vlhkosti. Nabízí se moderní nebo tradiční metody.

Tradiční mechanické metody

Tradiční metoda spočívá v postupném vybourávání určených úseků zdiva, první přichází sanace základů. Do nich se poté nainstalují hydroizolační clony a otvory se poté opět zazdí. Do takto připravených otvorů se pak vkládá izolační materiál:

  • asfaltové izlační pásy,
  • sklolaminátové pásy,
  • fólie z tvrzeného plastu.

Moderní mechanické metody

Mezi novodobé mechanické metody, které nejčastěji využíváme, patří podřezání zdiva a vkládání hydroizolace nebo metoda vtlačování tvrdých plechů. První metoda se nejčastěji využívá u rodinných domů, a to nejčastěji za pomocí ruční motorové pily. U většího rozsahu prací je dobré využít strojní podřezávání zdiva.

Na metodu vtlačování tvrdých plechů se využívá speciální stroj, který do zdiva zarazí 1,5 - 2 mm tlustý vlnitý plech, který bude tvořit hydroizolační clonu. Tato metoda je sice nákladnější, ale maximálně účinná a spolehlivá.

Rádi vás vlhkosti zbavíme, napište nám

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů.

2024 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek