Vyberte si, co potřebujete


úvodní Reference Zateplení bytového domu v Plzni Lochotíně, alej Svobody


Zateplení bytového domu v Plzni Lochotíně, alej Svobody

Lokalita: Plzeň, alej Svobody 40, 42, 44
Termín: 09/2010 - 11/2010
Investiční náklady: 7 mil. Kč
Datum dokončení realizace: 2010-11-30

Předmětem komplexní revitalizace bytového domu alej Svobody 40 - 44 v Plzni bylo provedení zateplení obvodové fasády domu, zateplení střechy objektu, netradiční řešení rekonstrukce bytových lodžií a výměny zábradlí, výměny části výplní otvorů a ostatních doplňkových konstrukcí a prací.

Rekonstrukce bytového domu byla zahájena na střešním a obvodovém plášti budovy společně tak, aby detaily a napojení obou rovin byly řešeny komplexně s patřičnou a pečlivou návazností tepelné izolace. Zateplení obvodového pláště budovy (fasády) bylo prováděno pod dohledem technického dozoru investora a také odborného dozoru výrobce zateplovacích systémů Etics Weber Terranova, jejíž materiály byly po pečlivém výběru použity pro tuto náročnou revitalizaci.

Zajímavým a originálním způsobem byla řešena velmi náročná rekonstrukce lodžií, bylo zde použito hliníkové zábradlí v kombinaci s výplní Connex. Rekonstrukce lodžií probíhala s návazností na zateplení plochy fasády, pečlivě zde byly prováděny veškeré napojení svislé a vodorovné konstrukce.

Na přání investora byly bezplatně vytvořeny barevné návrhy fasády domu, ze kterých výbor SVJ spolu s projektantem vybrali vítězné barevné řešení. Na závěr byla provedena výmalba vnitřních společných prostorů. Celková délka revitalizace bytového domu nepřesáhla 75 dnů.

Další reference na zateplení Plzeň
Chci něco podobného

Zpět na reference Zateplení | Zobrazit všechny reference2022 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek