Vyberte si, co potřebujete


úvodní Reference Revitalizace panelového domu v Plzni Lochotíně


Revitalizace panelového domu v Plzni Lochotíně, Manětínská ul.

Lokalita: Plzeň, Manětínská 29
Termín: 04/2011 - 08/2011
Investiční náklady: 9 mil. Kč
Datum dokončení realizace: 2011-08-31

Předmětem komplexní revitalizace panelového domu Manětínská 29-35 v Plzni bylo provedení zateplení obvodové fasády domu, rekonstrukce a zateplení střechy objektu, netradiční řešení rekonstrukce bytových lodžií a výměny zábradlí, výměny části výplní otvorů a ostatních doplňkových konstrukcí a prací.

Rekonstrukce panelového domu byla zahájena na střešním a obvodovém plášti budovy společně tak, aby detaily a napojení obou rovin byly řešeny komplexně s patřičnou a pečlivou návazností tepelné izolace. Zateplení obvodového pláště budovy (fasády) bylo prováděno pod dohledem technického dozoru investora a také odborného dozoru výrobce zateplovacích systémů Etics Weber Terranova, jejíž materiály byly po pečlivém výběru použity pro tuto náročnou revitalizaci.

Zajímavým a originálním způsobem byla řešena rekonstrukce lodžií jak bytových tak i lodžií společných prostor panelového domu, byly zde použity hliníková zábradlí v kombinaci s mléčnou výplní Connex, u schodišťových lodžií došlo k rozšíření schodišťového prostoru s nutností atypického seříznutí panelů pro osazení oken.

Na přání investora byla kompletní rekonstrukce panelového domu doplněna o společné rozvody televizního, satelitního a rozhlasového signálu do všech bytů. Na přání investora byly bezplatně vytvořeny barevné návrhy fasády domu, ze kterých výbor SVJ spolu s projektantem vybrali vítězné barevné řešení.

Na závěr byla provedena výmalba vnitřních společných prostorů. Celková délka takto náročné a rozsáhlé revitalizace bytového domu nepřesáhla 135 dnů.

Další reference na zateplení Plzeň
Chci něco podobného

Zpět na reference Zateplení | Zobrazit všechny reference2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek