Vyberte si, co potřebujete


úvodní Výměna oken


Výměna oken

Okna patří k nejdůležitějším stavebním prvkům domu, které výrazně ovlivňují estetický vzhled celé stavby, určují kvalitu bydlení a zvyšují také materiální hodnotu domu. Proto jsou na okna kladené vysoké nároky. Lidé přistupují k výměně oken nejčastěji kvůli jejich mechanickému opotřebení, eliminaci tepelných ztrát a také v rámci rekonstrukce interiéru, vylepšení celkového vzhledu, zateplení fasády nebo dalších důvodů.

Přednosti výměny oken

pokles tepelných ztrát

výrazná úspora energie

zvýšení komfortu bydlení

zamezení vzniku plísní

Příprava před výměnou

Před samotnou výměnou oken je důležité, aby v oblasti byl dostatečný prostor a volný přístup k oknu s možností jeho otevření. Naši technici si pokryjí přístupové cesty k oknu vlastními materiály, takže se nemusíte obávat poškození podlah a jiného vybavení.

Výměna oken s naší firmou

Naše firma má s výměnou oken dlouholeté zkušenosti, takže je výměna rychlá a přitom kvalitní. V první řadě se vyjme původní rám okna a vnitřní parapetní deska. Venkovní parapetní deska se odstraňuje v případě, že je ukotvena do rámu okna. Poté následuje očištění otvoru – tedy odstranění napadené omítky a suti, uvolněných částí omítky, případně oprava nerovností. Dále dochází k montáži samotného okna, ukotvení rámu, vyplnění montážní pěnou, montáž parapetů, nasazení křídla a dalším úpravám.

Jaké okno vybrat?

Je několik výrobců základních profilů okenních rámů, ze kterých jednotliví zpracovatelé produkují finální výrobky pro jejich montáž. Více než počet komor kvalitu výplně určuje tuhost rámu (ocelová výztuha) a kvalita kování. Při montáži by měla být aplikována parotěsná páska (mezi vnější stranou rámu a zdivem).

Přestože se jedná o značný finanční výdaj a dočasné omezení provozu rekonstruovaných prostor, investice je efektivní a poskytne vyšší komfort bydlení. Výrazná úspora energie během zimního období (zhruba 20 %) přispěje k její návratnosti.

Zeptejte se nás

 miras@mirascz.eu

 377 828 417

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2017 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek