Vyberte si, co potřebujete


úvodní Reference Zateplení bytového domu v Plzni Lochotíně, alej Svobody


Zateplení bytového domu v Plzni Lochotíně, alej Svobody

Lokalita: Plzeň, alej Svobody 40, 42, 44
Termín: 09/2010 - 11/2010
Investiční náklady: 7 mil. Kč
Datum dokončení realizace: 2010-11-30

Předmětem komplexní revitalizace bytového domu alej Svobody 40 - 44 v Plzni bylo provedení zateplení obvodové fasády domu, zateplení střechy objektu, netradiční řešení rekonstrukce bytových lodžií a výměny zábradlí, výměny části výplní otvorů a ostatních doplňkových konstrukcí a prací.

Rekonstrukce bytového domu byla zahájena na střešním a obvodovém plášti budovy společně tak, aby detaily a napojení obou rovin byly řešeny komplexně s patřičnou a pečlivou návazností tepelné izolace. Zateplení obvodového pláště budovy (fasády) bylo prováděno pod dohledem technického dozoru investora a také odborného dozoru výrobce zateplovacích systémů Etics Weber Terranova, jejíž materiály byly po pečlivém výběru použity pro tuto náročnou revitalizaci.

Zajímavým a originálním způsobem byla řešena velmi náročná rekonstrukce lodžií, bylo zde použito hliníkové zábradlí v kombinaci s výplní Connex. Rekonstrukce lodžií probíhala s návazností na zateplení plochy fasády, pečlivě zde byly prováděny veškeré napojení svislé a vodorovné konstrukce.

Na přání investora byly bezplatně vytvořeny barevné návrhy fasády domu, ze kterých výbor SVJ spolu s projektantem vybrali vítězné barevné řešení. Na závěr byla provedena výmalba vnitřních společných prostorů. Celková délka revitalizace bytového domu nepřesáhla 75 dnů.

Další reference na zateplení Plzeň

Zpět na reference Zateplení | Zobrazit všechny reference

Fotografie projektu

2017 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek