Vyberte si, co potřebujete


úvodní Proč zateplovat?


Proč zateplovat?

K zateplení domu či bytu každý člověk přistupuje z jiných důvodů. Ať už jde o jakýkoliv důvod, vězte, že zateplení budov je dobrou investicí, která se vám později vrátí buď na základě výrazného snížení energií nebo na zvýšení hodnoty celé nemovitosti.

Snížení energetické náročnosti

Hlavním důvodem, kvůli kterému mnoho lidí přistupuje k zateplení domu, je snížení energetické náročnosti. V domácnosti spotřebujeme až 75 % energie, která připadá právě na vytápění. Díky zateplení lze tyto náklady za energie výrazně snížit.

Na to navazuje další důvod, který souvisí s životností domu. Pokud se stavba zateplí, pak se prodlouží jeho celková životnost. Na stavbu totiž působí neustálé klimatické změny a měnící se teplota po celý rok a to v rozsahu až 80 °C.

Zabránění vzniku trhlin

Díky zateplení nemovitosti lze předejít trhlinám, které vznikají kvůli tepelné roztažnosti materiálů. Jinými slovy, ke vzniku trhlin dochází kvůli střídání teplot nejen v průběhu roku, ale také ve dne i v noci.

Zateplení může také zabránit korozi a zatékání do skladby fasády, zdiva, podlah balkónů atd. V případě instalace u panelových domů zateplení dokáže definitivně vyřešit problematiku spár mezi panely

Jediná návratná investice

Všechna jiná řešení – opravy opadané omítky, nový nátěr fasády atd. zamezí další destrukci a zlepší vzhled, ale nevrátí se vám ani jedna investovaná koruna! Efekt zateplení panelových domů i rodinných domů je jediný, který najdete na konečném vyúčtování za energie.

Zeptejte se nás

 miras@mirascz.eu

 377 828 417

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2017 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek