Vyberte si, co potřebujete


úvodní Ochrana před vlhkostí


Ochrana před vlhkostí

Vlhkost u domů může způsobit řadu problémů, snižuje životnost celé stavby, a tím může ohrožovat také zdraví. Proto je nutné každou nemovitost před vlhkostí co nejdříve chránit. Mezi běžně používané ochrany, které chrání každý dům před vznikem vlhkosti, patří sanace zdiva tryskáním nebo pískováním.

Sanační omítka

Sanační omítka je velice nápomocná, neboť má na rozdíl od běžné omítky větší množství pórů, takže rychleji propouští vodní páry a umožňuje zdivu rychleji vyschnout.

Předtím, než se na domě provede sanace vlhkého zdiva, musí dojít k odstranění té původní. Kromě toho je nutné také dobře proškrábat spáry zdiva, a to do hloubky až 2 cm. Poté, co je zdivo připraveno, se aplikuje tato sanační omítka.

Vlastnosti sanační omítky

Sanační omítka disponuje vysokou hydrofóbností a nízkou tepelně izolační vodivostí, takže po aplikaci sanační omítky bude ve zdivu následně omezena také kondenzace vodních par. Mezi další přednosti omítky patří nehořlavost, mrazuvzdornost a odolnost proti rozdílným teplotám.

Sanace zdiva tryskáním/pískováním

Při sanaci tryskáním a pískováním dochází k čištění či odstraňování špatně držících částí, které se odstraňují pomocí písku a vody. Tato směs je připravena zpravidla v poměru 80:20 (písek : voda) a následně je tryskána na zvolený povrch pod vysokým tlakem vzduchu. Na ošetřené povrchy lze pak následně nanášet maltu či nový beton.

Zeptejte se nás

 miras@mirascz.eu

 377 828 417

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2017 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek