Vyberte si, co potřebujete


úvodní Dotace na zateplení bytových domů


Dotace na zateplení bytových domů

Zateplení domu je náročnou finanční investicí, ale pokud bude provedeno kvalitně, jeho finanční návratnost je velmi rychlá. Prvotní investici je možné snížit, a to díky dotacím. Jaké jsou aktuální dotace pro bytové domy a kdo je může využít, se dočtete v následujícím článku.

Jaké dotace můžete využít?

Pro rok 2018 je možné využít několik dotací, které vám pomohou s rekonstrukcí bytového domu. Všechny tyto programy vždy vyžadují důkladně zpracovanou projektovou dokumentaci, energetické výpočty a další dokumenty, které programy určí.

  • IROP - Energetické úspory v bytových domech
  • Nová zelená úsporám pro bytové domy

IROP - Energetické úspory v bytových domech

Tato dotace je určena všem bytovým domům mimo území hlavního města Prahy. Tato výzva číslo 37 je vypsána pro všechny majitele bytového fondu. Dotace se vyplácí po provedené realizaci a její úhradě dodavatelům. Dotace se uděluje ve dvou výších - 25,5 % nebo 32,3 %.

Dotace podporuje především snížení energetické náročnosti bytových domů. Tedy opatření jako zateplení bytových domů, výměna oken. Další částí, která je dotací podporována je instalace obnovitelných zdrojů energie, tedy na tepelná čerpadla nebo fotovoltaické panely.

  • zpřístupnění žádosti o podporu: 8. 7. 2016
  • zahájení příjmu žádostí o podporu: 15. 7. 2016
  • ukončení příjmu žádostí o podporu: 12. 1. 2018

Původní datum ukončení příjmu žádostí o podporu bylo 30. 11. 2017. Řídící orgán IROP se rozhodl o její prodloužení. Důvodem je zajištění návaznosti na plánovanou novou výzvu „Energetické úspory v bytových domech III“, která bude vyhlášena v lednu 2018.

Nová zelená úsporám pro bytové domy

Jedná se o druhou výzvu v rámci programu Nová zelená úsporám, která je určená pro fyzické i právnické osoby, které jsou vlastníci bytových domů na území hl. města Prahy. Může se jednat jako o fyzické osoby podnikající či nikoliv, ale také o SVJ, BD nebo města a obce, případně právnické osoby.

Výzva se orientuje na snižování energetické náročnosti stávajících bytových domů a zahrnuje tak na zateplení bytových domů a na zpracování odborného posudku a zajištění odborného technického dozoru. Druhou oblastí je efektivní využití zdrojů energie, hlavně pak výměnu původních hlavní zdrojů na tuhá fosilní paliva za efektivní ekologické šetrné zdroje.

Žádosti se posílají pouze elektronicky, a to prostřednictvím on-line formuláře žádosti, která je dostupná na adrese www.novazelenausporam.cz.

  • zahájení příjmu žádostí o podporu: 15.3.2016
  • ukončení příjmu žádostí: vyčerpáním stanovené alokace nebo nejpozději do 31.12.2021
  • Alokace finančních prostředků: dle aktuálních výnosů z prodeje emisních povolenek

Kontaktujte nás

Pomůžeme vám s vypracováním projektu i dalších dokumentů. Zhodnotíme stav vašeho bytového domu a vytvořím podklady pro vaši žádost. Spojte se s námi na telefonním čísle 377 828 417 nebo přes kontaktní formulář.

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).

Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.

2018 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek