Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Jak zateplit starý dům?


Jak zateplit starý dům?

Jste majitelem starého domu a řešíte otázku jeho zateplení? Staré domy v převážně většině nesplňují požadavky na vytápění, většinou z nich teplo zbytečně uniká. Pro vytvoření příjemného bydlení s rozumnými náklady za energie bude zapotřebí provést celkové zateplení. Nejen tedy zateplení fasády starého domu, ale také střechy a promyslet výměnu oken a dveří.

Výhody zateplení starého domu

sníží se

tepelné ztráty

sníží se

náklady za vytápění

prodlouží se

životnost domu

zlepší se

vzhled domu

Řešte zateplení komplexně

Řešíte-li zateplení starého domu, doporučuje se to řešit komplexně. To znamená, že byste kromě fasády, soklu a základů stavby domu měli nechat zaizolovat podlahy i střechu, přes které uniká také značná část tepla. V případě, že dům disponuje provětrávanou fasádou, používá se měkká vláknitá izolace. Jak už bylo výše zmíněno, vhodnými izolacemi jsou minerální vlna, měkké dřevovláknité desky či drcená celulóza.

Výběr vhodné izolace

Ještě před tím, než se provede celkové zateplení, je nutné vybrat vhodný izolant. Ideální je vybírat takové izolační materiály, které mají co nejmenší součinitel tepelné vodivosti a jsou schopné propouštět vodní páry. Pokud by izolace v tomto ohledu nefungovala, pak by mohlo dojít ke kondenzování vodních par a vlhkost by se stala zdrojem různých stavebních poruch a vzniku plísní. Nejčastěji se k zateplení u starých domů používá:

  • pěnový polystyren
  • minerální vlna
  • izolace z dřevovláknitých desek
  • izolace z foukané drcené celulózy

Před zateplením

Před zateplením starého domu je nutné odstranit nejprve vlhkost. Tu lze odstranit především odvlhčením a hydroizolací. Pokud se jí však v domě nelze zbavit úplně, pak se doporučuje zateplení začlenit do tzv. provětrávané fasády, aby poté nedocházelo k různým poruchám nebo vzniku plísní.

Kdo vám zateplení zhotoví?

Pokud chcete zateplit starý dům, máte hned několik možností, jak to provést. Nejlepší možnou variantou je oslovit firmu, která zateplování provádí. Jednou z takových firem je Miras – stavitelství a sanace s.r.o.

Zeptejte se nás

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek