Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Na co si dát pozor při rekonstrukci balkonů a lodžií?


Na co si dát pozor při rekonstrukci balkonů a lodžií?

Lodžie a balkony jsou vystaveny klimatickým vlivům více než ostatní části fasády. Jsou nejčastějším místem, kde dochází k narušení statických prvků domu. Zatečení vody a následný mráz mají výrazně destrukční následky. Skutečný stav je většinou horší, než se jeví při pohledu z chodníku. Po odstranění uvolněných částí se objeví postupující koroze výztuže. Její zastavení a reprofilace stavebního prvku je nutné provést s důrazem na kvalitu materiálů a práce.

Výhody rekonstrukce balkonů

  • prodloužení životnosti,
  • oživení estetického vzhledu domu,
  • řešení problémů se špatným stavem konstrukcí,
  • zvýšení celkové hodnoty domu.

Kroky rekonstrukce

Dalším krokem rekonstrukce je nová izolace proti vodě, vytažená dostatečně na svislé stěny. Následné položení dlažby musí být systémově provázané s klempířskými prvky nebo tvarovkami pro odvedení dešťové vody. Kontrola uchycení zábradlí a jeho konstrukce většinou přinese rozčarování a nutnost kompletní výměny. Jde o bezpečnost a určitě to není místo k hledání úspor.

Kdy uvažovat o rekonstrukci?

Oprava balkonu je většinou nutná, pokud je porušená omítka, do balkonu zatéká, zábradlí je zkorodované a celková bezpečnost balkonu je nedostačující. Nejčastěji dochází k rekonstrukci pochozí a hydroizolační vrstvy balkonu nebo lodžie. Oprava je nutná, pokud dochází k průsakům srážkové vody, v takovém případě je nutné odstranit vrchní vrstvy až na podkladový beton a položit vše znova.

Pokud je balkon v havarijním stavu a má systémové poruchy, pak je jediným řešením komplexní rekonstrukce včetně železobetonové konstrukce. Je nutné zajistit a obnovit narušenou statiku a vytvořit tak bezpečný a stabilní balkon.

Zasklení lodžie

Značnou komplikaci znamená stávající zasklení lodžií. Může se totiž stát, že původní zábradlí nesplňuje současné normy a nové musí být vyšší. Zasklení nelze na výšku upravit, takže musí být zhotoveno nové.

Zeptejte se nás

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek