Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Jak zateplit podkroví?


Jak zateplit podkroví?

Máte problémy s únikem tepla během zimních měsíců i přesto, že je váš dům zateplený? Nezapomeňte se zaměřit i na zateplení podkroví, přes které se také dostává zima zvenčí dovnitř do domu. 

Proč je dobré zateplit podkroví?

Pokud máte nevyužívanou půdu, kterou chcete předělat na obytné prostory je zateplení kromě potřebné rekonstrukce nezbytností. Hlavní a velmi podstatnou výhodou zateplení podkroví je zabránění vysokým únikům tepla nejen v podkroví, ale v celém domě, protože se přes půdu dostává zima i do ostatních místností. A to ovlivňuje klima v celém domě. Důsledkem zabránění úniku tepla přes půdní prostory ušetříte nemalé peníze za vytápění a investice za zateplení podkroví se vám co nevidět vrátí, dokonce se postupem času přehoupne do plusu. Z dlouhodobého finančního hlediska se zateplení podkroví rozhodně vyplatí. 

Jak správně zateplit podkroví? 

Postupů zateplení podkroví je více a u každého půdního prostoru se zateplení dělá individuálně podle toho jak moc velké úniky tepla jsou a v jakém stavu půdní prostor je. Na klasicky připravený krov po tesařských pracích připravíme konstrukci z CD a UD profilů, dále si nařežeme a připravíme izolační vatu, kterou postupně dáváme na mezi konstrukci. Můžeme zateplit také pomocí stříkané izolace, která je oproti klasické izolační vatě o dost kvalitnější. Pokud máme izolační vatu kompletně všude, přilepíme oboustrannou lepenku na konstrukci, na kterou se následně napíná parotěsná folie, přesahy spojů fólie se zalepí páskou. Pokud máte v podkroví okna, nezapomeňte je doplnit izolačními skly, aby se únik tepla snížil na minimum. Oknem může unikat až 40 % tepelné energie. Nejúspornější jsou izolační trojskla vyplněná argonem nebo kryptonem.

Jak silnou izolaci do podkroví?

Jak už jsme jednou zmiňovali, nelze určit obecně, jak silnou izolaci použít. Při průměrném úniku tepla se standardně používá silná izolace 20 cm. 

 

Zateplení podkroví je krokem k výraznému snížení energetické náročnosti domu. Aby se dostavilo očekávané snížení poplatků za energie, musí být zvolený kvalitní materiál a také musí být precizně odvedená aplikace a následná práce. Nechte si zateplit dům od nás a začněte šetřit za energie.

 

Zeptejte se nás

Nevíte si rady se stavebním povolením? Ozvěte se nám.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů.

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek