Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Jak vysušit vlhké zdivo?


Jak vysušit vlhké zdivo?

Vlhké zdivo je poměrně častý problém českých domácností, je to z důvodu nedostačující, nekvalitně provedené nebo chybějící hydroizolace. Jak se vlhkosti zbavit je hned několik, ovšem jen některé jsou trvalého rázu a zbaví vás vlhkého zdiva napořád.

Co vlhké zdivo způsobuje?

Vlhké zdivo není pouze problém estetický, ale také zdravotní. Nevzhledné mapy na stěnách, mokré skvrny nebo plísně nejen, že kazí celkový dojem, ale vytváří nevhodné klima v místnosti, které může mít za následek vážné zdravotní problémy.

Přítomné plísně mají za následek alergické a astmatické záchvaty, kožní a dýchací problémy, záněty spojivek. Negativní vliv mají také na krvetvorbu a imunitní systém. Vysoká vlhkost může mít také za následek porušení statiky.

Proč zdivo vlhne?

 • vlhkost vzlíná z podloží a zeminy
 • nedostatečné větrání
 • nedostatečné vytápění pokojů
 • havárie - prasklé potrubí, hadice od pračky, myčky
 • povodně
 • špatná hydroizolace

Podle odhalené příčiny se pak volí vhodné řešení. Způsobů jak se zbavit vlhkosti a vysušit zdivo je hned několik. Častým problémem jsou špatně těsnící okna, dveře nebo balkonové dveře. V tomto případě postačí pořídit těsnící lištu, ta zabrání pronikání vlhkosti do místnosti.

Vysoušeče vlhkosti

Vysoušeče vlhkosti jsou skvělým pomocníkem, který vám bude nadměrné vlhkosti zbavovat pravidelně. Funguje na principu ochlazení vlhkosti na rosný bod, vlhkost pak odkape do nádobky a vysoušeč vypouští vzduch suchý.

Moderní vysoušeče jsou prakticky neviditelné, nebo jej jejich design navržený tak, aby se stal dekoračním prvkem interiéru. Vysoušeče vlhkosti jsou nehlučné, výkonné a mají malou spotřebu. Navíc mají další funkce jako je čistička vzduchu, ionizátor nebo aromaterapie.

Fungicidní přípravek

Pokud už se v místnosti objevila plíseň je důležité aplikovat fungicidní přípravek, který nebezpečnou plíseň odstraní. Aplikace je jednoduchá. Na napadené místo nastříkejte přes tkaninu fungicidní sprej, plesnivou malbu odstraňte a stěnu natřete nátěrem, který zabrání novému vzniku plísně.

Termoizolační nátěr

Tento typ nátěru se využívá v objektech, kde je problém s větráním. Prvním krokem je odstranění původní malby a nanesení termoizolačního nátěru. Díky němu dochází k rozkládání tepla po celém povrchu zdi, odstraňují se tepelné mosty a zabraňuje se tak vlhnutí zdiva a vzniku plísně. Termoizolační nátěr má dlouhou životnost a výborně izoluje teplo.

Celé zdivo je vlhké

Nejúčinnější řešení, jak se zbavit vlhkého zdiva, které je vlhké kompletně, je sanace. Sanace zahrnují hydroizolačních, vysušovacích a stavebních opatření, které vedou k trvalému snížení vlhkosti v objektu. Existuje několik způsobů:

 • strojní podřezání zdiva
 • zarážení nerezových desek
 • sanační a vzduchoizolační omítkové systémy
 • chemická nebo krémová injektáž
 • energetická sanace
 • plošná hydroizolace

Zkušenosti a znalosti odborníků

Kompletně vlhké zdivo je práce pro odborníky. Nejen, že odhalí příčinu a vyberou tak optimální řešení, ale také vybraný způsob vysušení správně aplikují a provedou. Celý proces zabere méně času a vy si ušetříte čas, peníze za nevhodné řešení a definitivně se zbavíte vlhkosti.

Nechte to na nás

 miras@mirascz.eu

 377 828 417

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek