Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Jak opravit vnitřní omítku?


Jak opravit vnitřní omítku?

U starých domů či bytů se často setkáváme s poškozenou omítkou. Většinou k tomu dochází u staveb se špatnou izolací, kdy hlavní příčinou vzniku poškozené omítky je vlhkost. Při výskytu vlhkosti dojde během zimy k promrznutí, kdy po proměně skupenství zvětší svůj objem a roztrhá strukturu omítek. Začíná to nenápadně tím, že je omítka na poklep dutá. Pokud s tím však nezačnete něco dělat, omítka postupně opadá. Oprava omítky se nejčastěji provádí během rekonstrukce či výstavby.

Výhody opravy staré omítky

zvýší se

hodnota nemovitosti

zvýší se

odolnost proti nepříznivým vlivům

vznikne

celistvý vzhled omítky

prodlouží se

životnost

Oprava staré vnitřní omítky s námi

V místě, kde opadala omítka, odstraníme celou omítku až na cihlu. Díky tomu zjistíme, zda je poškozené i staré zdivo či nikoliv. Všechny otlučené části očistíme a důkladně napenetrujeme, aby se zpevnil celkově jejich povrch. Po zaschnutí penetrace, které trvá zhruba 20 minut, nahodíme novou omítku. V první řadě je použita řidší omítka s hlubší strukturou. Na poslední vrstvu, která lícuje s rovinou předešlých omítek, bude použita omítka s jemnou strukturou. Tu v závěru vytáhněme do roviny a po 24 hodinách srovnáme starou a novou omítku.

Oprava staré omítky s námi

Pokud jste nikdy nedělali opravu vnitřní omítky, pak se nejedná o vůbec jednoduchou záležitost. Neváhejte a obraťte se na naši firmu MIRAS, která má s těmito opravami dlouhodobé zkušenosti. Opravu omítky provedeme kvalitně, profesionálně a rychle.

Zeptejte se nás

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek