Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Jak opravit praskliny ve zdi?


Jak opravit praskliny ve zdi?

Praskliny ve zdech jsou zcela běžným problémem u starších bytů či domů. I když různé praskliny a trhliny malých rozměrů nejsou nijak nebezpečné, kvůli celkovému vzhledu je dobré, aby byla provedena rekonstrukce

Příčiny jejich vzniku

Praskliny ve zdech vznikají z nejrůznějších příčin, nejčastěji však v důsledku nepostřehnutelných deformací celé stavby. Celá stavba si může tzv. sednout, a jelikož ani ty nejlepší omítky nejsou dostatečně pružné, mohou v nich vzniknout vlasové trhlinky, které se postupně přemění na praskliny.

Odstranění prasklin

Praskliny ve zdi je vhodné zapravit vhodnou hmotou. Dříve se k tomu nejčastěji používala sádra, ale její povrch se špatně upravoval a na některých materiálech vůbec nedržela. Nejlepšími přípravky pro odstranění prasklin ve zdech jsou produkty určené na spárování, tmelení a opravy prasklin ve zdi. Konkrétně se jedná o akrylové tmely nebo stavební akryláty.

Postup při odstranění prasklin

Drobné prasklinky ve zdi odstraníte tak, že odstraníte pomocí malířské špachtle okolí prasklin, které se odlupuje. To je nutné provést až na pevný podklad zdi. Pomocí špachtle je nutné projet samotné praskliny, které se tímto zvětší. Nemějte obavy, jedná se o účelné zvětšení, které se poté snáze vyplní spárovací hmotou. Konkrétní praskliny a vyškrábaná místa důkladně vyčistěte od prachu pomocí obyčejného suchého štětce. Po vyčištění se jednotlivé praskliny vyplní.

Odstranění drobných prasklinek trvá zručnému člověku několik minut. U větších prasklin je potřeba počítat s časem navíc, neboť usychání sádry a penetrační nátěr chvíli potrvá.

Profesionální odstranění prasklin

Ať už se vám v interiéru objeví malé nebo větší praskliny, doporučujeme se obrátit na firmu, která s jejich odstraněním má bohaté zkušenosti. Naše firma MIRAS rychle a profesionálně odstraní veškeré praskliny, které vám ve vašem domě vznikly.

Zeptejte se nás

Chcete opravit praskliny? Obraťte se na nás

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů.

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek