Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Musíme řešit izolaci základů?


Musíme řešit izolaci základů?

U každého obytného domu je nutné zajistit suché prostředí. Pokud je tedy váš dům vlhký, k řešení problému se nabízí izolace základů.

Výhody izolace základů domu

utěsní

všechny spáry a mezery

zvýší

odolnost a prodlouží životnost

zabrání

unikání tepla z domu ven

sníží

statické zatížení konstrukce

Proč provést izolaci základů?

Potřeba řešit izolaci základů nebo suterénu se objevuje téměř na všech stavbách. Izolace se provádí většinou kvůli tomu, že dojde k utržení horní hrany izolace v důsledku sedání zásypu základů. Ještě předtím, než člověk určí, zda je izolace základů potřebná, je důležité individuálně každou nemovitost posoudit, zejména podsklepené domy.

Izolace základů

Pokud proniká vlhkost do stěny právě kvůli utržení hrany izolace v důsledku sedání základů, provedeme odkrytí zeminy do potřebné hloubky, opravu a přichycení izolace. Poté je hrana izolace ještě jednou překryta speciální hydroizolační folií, která je ukončena v liště nad stávající izolací a zatažena pod nový okapový chodník. Tento detail je řešen podle požadavku na případné zateplení soklu budovy.

Použitý materiál

K ochraně svislých, ale někdy i vodorovných hydroizolačních prvků používáme zejména nopové folie a geotextilie. Oba druhy těchto izolací mají 100% účinnost.

Zeptejte se nás

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek