Vyberte si, co potřebujete


úvodní Rádce předsedy Co je extrudovaný polystyren?


Co je extrudovaný polystyren?

Extrudovaný polystyren je tepelnou izolací, který má na rozdíl od běženého expandovanému polystyrenu řadu dalších vlastností.

Vlastnosti extrudovaného polystyrenu:

  • tepelně-izolační vlastnosti
  • odolnost vůči zemině, plísním, hmyzu a hlodavcům
  • nenasákavost
  • vysoká pevnost v tlaku

Nenasákavost polystyrenu

Díky systému extruze je povrch polystyrenu zavřený, poměrně celistvý a hladký, díky čemu je nenasákavý. Tato vlastnost je však ponížena ve chvíli, kdy se desky extrudovaného polystyrenu začnou upravovat či řezat. Proto je dobré vždy řešit situaci tak, aby se desky pokud možno neřezaly a když tak jen v místě, kde je to nezbytně nutné.

Odolnost vůči zemině, plísním, hmyzu a hlodavcům

Při tepelné izolaci základů, soklů a základových desek hraje opravdu velkou roli odolnost vůči zemině, plísním, hmyzu i hlodavcům. Všechny vyjmenované aspekty totiž u spodních staveb hrozí a extrudovaný polystyren je díky svým vlastnostem všem těmto aspektům dokáže odolávat. V kombinaci s nenasákavostí a odolností vůči vlhké zemině ho nedokáže ohrozit hmyz ani hlodavci.

Vysoká pevnost v tlaku

Další důležitou vlastností u extrudovaného polystyrenu je vysoká pevnost v tlaku, která je podstatná při zateplení spodní stavby, základů, základových pasů, sklepů, bazénů atd., kde se očekává větší tlak na povrch objektu.

Výroba extrudovaného polystyrenu

Extrudovaný polystyren se vyrábí systémem zvaným extruze, který funguje na principu vytlačování taveniny speciálního krystalového polystyrenu. Současně se tato hmota sytí speciálním vzpěňovadlem, které po uvolnění tlaku na konci trubice způsobí napěnění hmoty. Ta se pak ochlazuje a upravuje do výsledného tvaru.

Díky tomuto systému vznikají ty důležité vlastnosti, které expandovaný polystyren nemá. Konkrétně se jedná o fyzikální vlastnosti, díky nimž disponuje extrudovaný polystyren řadou výhod pro tepelné izolace staveb.

Zeptejte se nás

Poradíme vám

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů.

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

2022 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek