Vyberte si, co potřebujete


úvodní Novinky MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. byl generálním dodavatelem stavby BD Papírnická, která získala Cenu podnikatelů ve stavebnictví


MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. byl generálním dodavatelem stavby BD Papírnická, která získala Cenu podnikatelů ve stavebnictví

27.01.2021

V soutěži Stavba roku Plzeňského kraje získal bytový dům v Papírnické ulici v Plzni Cenu podnikatelů ve stavebnictví za rok 2019. Tento architektonicky zdařilý projekt ve tvaru klínu vytváří unikátní pozice pro 138 bytů s terasami a balkóny. Součástí stavby je také integrovaný parkovací dům s krytým parkováním pro 180 automobilů, dále je zde k dispozici 700 m2 kancelářských ploch.

 

 Cena podnikatelů - stavebnictví

 

Generálním dodavatelem stavby tohoto architektonicky významného, bezbariérového domu, který je zasazen do svahu nad řekou Radbuzou, byla společnost MIRAS – stavitelství a sanace s.r.o.

Společnost MIRAS – stavitelství a sanace s.r.o. tak navázala úspěšnou spolupráci s developerem BC Real (bytový dům Světovar) a chopila se realizace mnohonásobně náročnějšího projektu Byty Papírnická. Tato výzva byla úspěšně splněna! Výstavba domu probíhala od 1. ledna 2018 do prosince 2019.

Společnost MIRAS – stavitelství a sanace s.r.o. předvedla komplexní profesionální přístup v rámci realizace celé stavby. Pokud zde hovoříme o profesní výzvě, pojďme se blíže seznámit s některými detaily projektu.

Jak nám potvrdil jednatel společnosti Michal Fictum, nevšední architektura si mnohdy žádá náročná funkční řešení a disciplinovaný přístup k realizaci.

“Například zasazení domu do náročného terénu si vyžádalo velmi komplikovaný železobetonový nosný systém. Toto technicky disciplinované řešení hrubé stavby bylo nutné provést efektivně a bez časové prodlevy. Jako nejlepší řešení se ukázalo, realizovat veškeré monolitické konstrukce přímo společností MIRAS – stavitelství a sanace s.r.o., což byl vzhledem k porci více jak 12 tis. m3 železobetonu opravdu zdařilý husarský kousek. Tímto krokem se podařilo již v březnu 2019 dosáhnout devátého, tedy nejvyššího patra budovy.”

“Společně s našimi cca 30 partnery (poddodavateli) nás čekal ještě další, mnohem náročnější úkol. Zavázali jsme se dokončit celou stavbu včas a v kvalitě, kterou developer nekompromisně vyžadoval. Bylo jasné, že noví majitelé bytů uplatní možnost realizace klientských změn a tak se také stalo. Dokázali jsme obstát a splnit ambici investora. Klientské změny dodala naše společnost v termínu i požadované kvalitě.”

Dnes již s úsměvem dodává jednatel společnosti.

Kolaudace bytového domu Papírnická proběhla v prosinci 2019. Po Novém roce se první obyvatelé domu mohli nastěhovat a užívat si krásného bydlení s výhledem na Plzeň.

 

Cena podnikatelů ve stavebnictví 2019
Byty papírnická
Byty papírnická
Byty papírnická
Byty papírnická

»zpět do archivu novinek

2023 © Všechna práva vyhrazena
MIRAS - stavitelství a sanace s.r.o. - zateplování fasád, sanace

tvorba webových stránek